BIP
21. Baza Lotnictwa Taktycznego
Aktualności

            Pragniemy poinformować, iż zgodnie z decyzją Nr Z-31/Org./P1 z dnia 25.08.2009 r. Ministra Obrony Narodowej, dzień 01. lipca został ustanowiony oficjalnym Świętem 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

            Jak co roku z tej okazji wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin organizujemy uroczyste obchody Święta Jednostki połączone z Piknikiem Lotniczym, który odbędzie się w tym roku dokładnie 01.07.2017 r. (sobota)

            Jest to niewątpliwie największe wydarzenie lotnicze w naszym regionie, które każdego roku przyciąga około 20000 widzów. W trakcie pikniku przewidzianych jest wiele atrakcji, w tym m.in. pokazy w locie samolotów bojowych: Su-22, Mig-29, F-16, Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry, oraz śmigłowce Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, a także pokazy skoków spadochronowych. Ponadto w pokazie statycznym zaprezentowany zostanie sprzęt Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej jak również jednostek wojskowych sojuszniczych państw. Podczas imprezy w wystawie statycznej, jak i w pokazach dynamicznych będą brały udział także samoloty i szybowce Aeroklubów.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników wojska i lotnictwa do udziału w naszym Pikniku.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych