BIP
21. Baza Lotnictwa Taktycznego
Aktualności
OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
12.11.2019
Uroczyste Obchody w Świdwinie.

 

W dniu 11 listopada 2019r. w Świdwinie odbyły się uroczystości upamiętniające Obchody Narodowego Święta Niepodległości.  Główna uroczystość została poprzedzona Mszą Świętą odprawioną w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

             Po Mszy uczestnicy obchodów przeszli na Plac Konstytucji pod  Pomnik  Pamięci Poległym i Pomordowanym Żołnierzom Ofiarom Faszyzmu  i Stalinizmu. Po wciągnięciu flagi na maszt i odegraniu Hymnu Państwowego przez Świdwińską orkiestrę głos zabrała  Zastępca Burmistrza Miasta Świdwin  Pani Beata OCIEPA. Następnie odczytany został przez mjr. Karola SZYDŁOWSKIEGO Apel Pamięci  poświęcony żołnierzom, którzy oddali swe życie podczas walki o wolność i niepodległość Rzeczpospolitej, po którym dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości  oddana została Salwa Honorowa. Na zakończenie uroczystości  delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem  Pamięci Poległym i Pomordowanym Żołnierzom Ofiarom Faszyzmu i Stalinizmu.

             W uroczystościach wzięła udział  Asysta Honorowa z 21.BLT, delegacja DG RSZ RP, 1.SLT oraz 21.BLT. Uroczystości zorganizowane zostały przez władze samorządowe miasta i powiatu Świdwin.

 


 GALERIA ZDJĘĆ

    

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych