BIP
21. Baza Lotnictwa Taktycznego
Aktualności
OBCHODY 4. ROCZNICY ODSŁONIĘCIA POMNIKA POLEGŁYCH W SŁUŻBIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
22.07.2019
Uroczystości upamiętniające Poległych w Służbie Rzeczypospolitej Polskiej.

 

W dniu  21 lipca  2019r. w m. Węgorzyno odbyły się uroczystości związane  z 4. Rocznicą Odsłonięcia  Pomnika Poległych w Służbie Rzeczypospolitej Polskiej. Obchody  rozpoczęły się od Mszy Świętej  w Kościele parafialnym   pw.  Wniebowzięcia NMP. Po mszy świętej odprawionej z udziałem pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz samorządowych i mieszkańców Węgorzyna,  wszyscy uczestnicy udali się pod  Pomnik  Poległych w Służbie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie odbyły się główne uroczystości.

            Uroczystego odsłonięcia w dniu 19 lipca 2015r. pomnika dokonali członkowie rodzin poległych żołnierzy, Burmistrz Węgorzyna Monika Kuźmińska, pułkownik Krzysztof Stachowiak, poseł na Sejm RP Michał Jach, pułkownik Rafał Ostrowski - zastępca dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie oraz podpułkownik Wacław Krzeszowiec z 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.         

            Na tablicach znajdują się nazwiska żołnierzy powiązanych z Węgorzynem: generała brygady pilota Dariusza Maciąga, majora Grzegorza Stepaniuka i starszego chorążego sztabowego Andrzeja Rozmiarka – którzy zginęli podczas pełnienia służby dla kraju.

 

            

 

W uroczystościach udział wzięła Wojskowa Asysta Honorowa  wystawiona  z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w składzie:

- Poczet sztandarowy ,

- Poczet flagowy,

- Kompania Honorowa,

 

           Na zakończenie uroczystości  delegacje złożyły pod Pomnikiem  Poległych  w Służbie Rzeczypospolitej Polskiej  wiązanki kwiatów.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych